Axkid Minikid posiada Test Plus !

Axkid Minikid , jest teraz posiadaczem jednego z najbardziej rygorystycznych testów zderzeniowych, tzw. Złotego Standardu czyli Test Plus. Testy przeprowadzono w instytucie VTI Linköping, a wyniki były bardzo dobre. Test Plus ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa  w czasie przewożenia dzieci w samochodzie.

„To jest dla nas bardzo miłe, ponieważ pokazuje, że nasze konstrukcje fotelików samochodowych mogą zapewnić dzieciom bezpieczeństwa”- mówi Dennis Anderberg , kierownik techniczny w Axonkids . Test Plus jest to dodatkowe badanie , które przeprowadza się na fotelach na rynku szwedzkim . Wszystkie siedzenia , które pomyślnie przeszły test ECE R44 Plus są zatwierdzone do instalacji na wszystkich siedzeniach samochodu . Test Plus gwarantuje, że Twoje dziecko nie jest narażone na działanie wysokich, zagrażających życiu sił szyi w przypadku zderzenia czołowego .

Test Plus mierzy siły, które szyi dziecka jest narażone w przypadku zderzenia czołowego . Ta forma testowania nie jest praktykowana w innych krajach europejskich i nie jest wliczona w homologacji ECE . Norma ECE R44/04 zatwierdza jedynie foteliki, aby mogły być sprzedawane w Europie. Foteliki , które przeszły test Plus zapewniają maksimum bezpieczeństwo dziecku . test Plus jest wykonywany w dwóch kategoriach – do 18 kg lub do 25 kg . Minikid osiągnął maksimum bezpieczeństwa jakie dzisiejsza technika produkcji foteli oferuje.

plus_godknd